Pracovní stůl PULLEY°UP

Anna Benešová

Studijní obor: Design nábytku

Název vysoké školy: Mendelova univerzita v Brně

Pracovní stůl Pulley°up s nastavitelnou výškou pracovní plochy je určen především pro všechny typy uměleckých profesí - pro výtvarníka, designéra, grafika, ilustrátora a další. Tedy pro všechny, kteří ocení jeho mohutnou, tuhou konstrukci, praktickou pracovní desku se zachováním designové čistoty a hravosti a hlavně možnost variability práce v sedě a ve stoje. Jako inspirace byla využita myšlenka na tradiční řemeslo ve spojení s industriálním stylem.


Albero

Klára Fajkusová

Studijní obor: Procesy tvorby nábytku

Název vysoké školy: Mendelova univerzita v Brně

Albero je ocelový cyklostojan, který využívá dřevo jako styčný materiál s rámem kola. Nehrozí tak poškození kola. Stojan umožňuje bezpečné uzamčení opřeného kola a v městském prostoru funguje současně jako socha.


Barová židle CONCAVE

Kristýna Frödová

Studijní obor: Design nábytku

Název vysoké školy: Mendelova univerzita v Brně

Barová židle je navrhnuta v duchu jednoduchosti a kombinací dvou různých materiá-lů, které mají odlišné fyzikální i mechanické vlastnosti. Díky nim je židle dostatečně stabilní i tuhá. Světlé dřevo s ohýbanou konstrukcí působí měkce a elegantně.


Enable Table (group of students)

Ivana Hideg

Studijní obor: Wooden products design

Název vysoké školy: University of Zagreb, Croatia

Enable Table is a group of enthusiastic students from Faculty of Forestry, department of wooden technology who want to present their view of the technology knowledge with other materials creating new innovative solutions and visual identity of the product.


Gaily - Dizajn produktu - osobný priestor, Detský pracovný priestor

Veronika Kupcová

Studijní obor: Dizajn

Název vysoké školy: Technická univerzita v Košiciach

Pri tvorbe, som vychádzala z problematiky vývoja detí v predškolskom veku a pozornosť som sústredila na riešenie pracovného priestoru. Výsledkom je multifunkčný stôl, ktorý je vďaka jednoduchému systému nastaviteľný a teda výškovo vyhovujúci akémukoľvek dieťaťu vo veku 3-6 rokov, čo je vekové rozhranie detí navštevujúcich materskú školu. Navrhnutím vhodného stola s kombináciou funkčne využiteľných prvkov som sa zamerala na získanie väčšieho priestoru v malých interiéroch. Ambíciou bolo vytvorenie stola, ktorý by ergonomicky vyhovoval deťom rozličného vzrastu. Pracovný stôl sa orientuje na variabilitu v rámci denného režimu detí v škôlkach a jeho prispôsobiteľnosť individuálnym potrebám jednotlivca. Stôl tiež umožňuje vytvorenie 4-člennej pracovnej skupiny detí napríklad v rovnakom pomere podľa pohlavia, v prípade tried s kombinovaným vekom možno zadať každej skupinke samostatnú prácu prislúchajúcu danej vekovej kategórii. Navrhovaný stôl sa dá tiež využiť v rôznom prostredí pre deti, či už v detských izbách, alebo v centrách voľného času.


Relaxační křesílko

David Pacák

Studijní obor: Design interiéru

Název vysoké školy: Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem

V této bakalářské práci navazuji na tradici a řemeslo z historického kontextu severských zemí a vnáším do ní současný trend a inovativní přístup v čalounění skrze popruhy. Výsledkem je odpočinkové křeslo, které se spolu s podnožkou staví do pozice příjemného a hlavně pohodlného solitéru v domácnosti. Nový přístup v pojetí čalounění na sedacím nábytku umožňuje velice subtilně a zároveň hravě vyřešit část, která bývá jednou z nejdůležitějších.


Křeslo Hey

Veronika Pechmanová

Studijní obor: Design interiéru

Název vysoké školy: Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem

Křeslo tvoří tři základní prvky - konstrukce z ohýbané trubky, čalounění a dřevěné područky. V návrhu je kladen důraz na výrazovou jednotu a jednoduchost. I když jde o nábytek s rozkládacím prvkem, křeslo působí lehce a vzdušně. Čalouněná část křesla je složena ze čtyř dílů a pohodlně se rozloží do jedné plochy na ležení. Zářezy v matraci dodávají křeslu osobitý styl a zároveň slouží jako aretace v konstrukci, čímž vtipně zabraňují jejímu posunu. Volba názvu Hey odkazuje k jednoduchosti, momentu překvapení a rozhovoru mezi přáteli. Křeslo vzniklo ve spolupráci s firmou Polstrin.


Návrh nábytkového solitéru, inspirovaného industriální architekturou

Elizaveta Seda

Studijní obor: Design nábytku

Název vysoké školy: Mendelova univerzita v Brně

Koncept solitéru spočívá v zdůraznění krásy industriální architektury a připomínce zaniklých objektů. Jídelní stůl je jako solitér centrem rodinného dění a je prvkem spojování osob, které jsou součástí stolování. Úkolem bylo také vytvořit funkční a minimalistický design s použitím kovu a dřeva. Solitér v sobě snoubí prvky industriálního designu kovových nohou ve tvaru profilu I s robustní dřevěnou, okartáčovanou deskou.


Jídelní stůl z masivního dřeva

Iveta Svojšová

Studijní obor: Tvorba a výroba nábytku

Název vysoké školy: Mendelova univerzita v Brně

Jídelní stůl je vyroben ze dvou druhů dřev, a to javoru a jasanu, v kombinace s kovanými prvky. Toto propojení symbolizuje spojení dvou lidí. Povrch celého stolu byl upraven metodou drásání a jako povrchová úprava byl použit olejovoskový nátěr. Stůl vznikl s respektem k přírodě, řemeslu a osobnímu přístupu k celé realizaci.


Linear

Romana Vacková

Studijní obor: Design nábytku

Název vysoké školy: Mendelova univerzita v Brně

Stolní svítidlo bylo vytvořeno v rámci bakalářské práce. Svítidlo je tvořeno z dřevěných bukových profilů. Světelný zdroj tvoří LED pásek umístěný v hliníkové liště. Stmívač, který je umístěn u světelného zdroje, umožňuje pouhým dotykem prstu rozsvítit svítidlo a delším dotykem prstu si uživatel může regulovat intenzitu osvětlení. Díky této technologii je stolní svítidlo vhodné pro každého uživatele. Kabel vedoucí od světelného zdroje byl využit jako funkční prvek. Pohybem prostřední části lampy směrem dopředu či dozadu nám správně napnutý kabel mezi vrchní a spodní částí změní úhel světelného toku.


Křeslo MAGKASAM

Petr Voith

Studijní obor: Dřevařství

Název vysoké školy: Mendelova univerzita v Brně

Skládací křeslo Magkasam je vyrobeno z překližkových dílců, vzájemně spojených bez použití kovových nebo lepených spojů. Křeslo je jednoduché konstrukce, snadno sestavitelné a zabírá minimální prostor po rozložení. Mimo to představuje Magkasam využití mechanických vlastností překližky k vytvoření křesla s pružícími prvky (sedák), které vzájemně spolupůsobí a vytváří tak příjemné posezení pro odpočinek.


Hub

Blanka Votavová

Studijní obor: Produktový dizajn

Název vysoké školy: Slovenská technická univerzita v Bratislave

Kaviarenský set hub vznikol ako reakcia na novovznikajúce potreby a túžby moderného návštevníka kaviarní. Pri navrhovaní setu som sa zaoberala dlhotrvajúcim problémom nedostatku odkladacieho priestoru v kaviarenských interiéroch a zároveň sa zamerala na stále aktuálnejšiu tému prepojenia nábytku s technológiami.


Famfáro

Michal Zahradník

Studijní obor: Design nábytku

Název vysoké školy: Mendelova univerzita v Brně

Autíčko s názvem Famfáro je ručně tvořený funkční prototyp šlapací káry, která je inspirovaná historickými vozidly z let 1. pol. 20. století. Famfáro je zkonstruováno jakožto celodřevěná karoserie položená na již zkonstruovaný ocelový podvozek.