GeekBox - Komixova kaviareň

Martin Bujňák

Studijní obor: Dizajn nábytku a interiéru

Název vysoké školy: Technická univerzita vo Zvolene

Miesto určuje funkciu, funkcia určuje čas, čas určuje pocit, pocit určuje miesto. V mojom projekte som si vybral priestor ktorý sa nachádza pri obchodnom centre v Anglickom meste Stoke-on-Trent. Keďže na západe a vlastne na celom svete momentálne letia komixy a sci-fi rozhodol som sa zamerať na tuto pop-kultúru a vytvoriť herňu/klubovňu pre tuto komunitu. Táto pop-kultúra sa začala najviac prejavovala asi v 40.-60. rokoch minulého storočia a preto by som chcel navodiť pocit spojenia sučastného s retro štýlom. Ktorý by pripomínal miesta vzniku komixov teda USA a západnú Európu.


Apartmán Africa

Klára Dudová

Studijní obor: Design nábytku

Název vysoké školy: Mendelova univerzita v Brně

Návrh apartmánu Africa vznikl v rámci předmětu Ateliér interiéru I. Jedná se o návrh bytu pro 3-4 lidi. Je stylizován v africkém duchu, aby svým obyvatelům pocházejícím z Keni připomínal atmosféru domovské země.


Návrh interiéru bytu pro portugalce a češku

Eliška Forejtová

Studijní obor: Design nábytku

Název vysoké školy: Mendelova univerzita v Brně

Půdorys bytu v České republice, obývaný česko-portugalským párem a maminkou muže, kde muž je portugalec a žena češka. V bytě má pár i maminka samostatné pokoje se svou koupelnou, společná část bytu se skládá z velkého prostoru, který vznikl volným spojením obývacího pokoje a kuchyně. Pro návštěvníky je ihned u vchodu umístěna toaleta a pro snadný dosah úklidových potřeb je také u vchodu umístěna komora. Byt je tedy uzpůsoben oběma kulturám nábytkovým vybavením, barevností a dalšími doplňky.


Restraw - Malinovo

Petra Jašicová

Studijní obor: Dizajn nábytku a interiéru

Název vysoké školy: Technická univerzita vo Zvolene

Restraw reštaurácia je miesto, kde si človek môže vychutnať jedlo z čerstvých prísad a produktov v príjemnom interiéri polyfunkčného komplexu, ktoré zároveň vytvára prepojenie s prírodou. Je určená nielen pre milovníkov a vyznávačov raw, vegetariánskeho/ vegánskeho životného štýlu, ale svojím charakterom a atmosférou miesta má pripútať akéhokoľvek zákazníka a umožniť mu tak zažiť gurmánsky zážitok v spojitosti s prírodou.


Květinářství na Jakubském náměstí

Jakub Kraus

Josef Rozehnal

Studijní obor: design nábytku

Název vysoké školy: Mendelova univerzita v Brně

Návrh a realizace interiéru květinářství v centru Brna. Úkolem bylo vytvořit funkční prostor prodejny na ploše 14 m2, bez zázemí a za co nejnižší možné náklady. Výsledkem je soubor detailů, tvořených převážně odpadovým materiálem, který získal novou funkci. Za zmínku stojí plech z výroby příborů jako kryt topení, umyvadlo ze starého džberu, předělaná kancelářská světla, nebo rozvodové kladky použité jako kolečka posuvu zástěny.


Artemide Galassia

Peter Kuliffay

Studijní obor: Priemyselný dizajn

Název vysoké školy: Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave

Galassia je atmosférické svietidlo inšpirované čistým princípom a zatočenou geometriou špirály galaxie. Lampa má dotykový senzor umiestnený v strede hliníkovej trubky pre zapnutie a vypnutie svetla. Senzor má LED indikátor, ktorý dierou v trubke naviguje, kde sa dotknúť. Jeden dotyk pre zapnutie a vypnutie. Dotyk po dobu tri sekundy, mení intenzitu svetla nahor alebo nadol.


Minimální bydlení

Filip Novák

Studijní obor: Design nábytku

Název vysoké školy: Mendelova univerzita v Brně

Vytvoření návrhu minimálního bydlení pro cestovní kancelář Pux travel. Projekt vychází z požadavku ubytování pro 4-6 lidí na platformě mobilních buněk, které by byly schopny převozu z České republiky do Francouzských Alp. Základ návrhu tvoří dva moduly o rozměrech 2,5 x 6 m od firmy Koma. Důležitá byla pořizovací cena, která se oproti firmám zabývajících se stejnou problematikou dostala pod jeden milión korun.


Showroom Nowy Styl group

Aneta Pilušová

Studijní obor: Interiérový design

Název vysoké školy: Slovenská technická univerzita v Bratislave

V návrhu jsem se zaměřila na adaptaci nevyužitých průmyslových, chátrajících prostor pro firmu Nowy styl group. Záměrem bylo vytvořit showroom odpovídající firemní identitě v prostoru diametrálně odlišném, jak vzhledem, tak celkovým charakterem. Pro co nejméně invazivní přístup jsem tedy zvolila vložení kontejnérových jednotek v různém stavu a seskupení tak, aby nebyl nabourán ráz budovy, ale zároveň byly vytvořeny odpovídající pracoviště a reprezentativní prostory, jejichž strohý design dá vyniknout velmi výrazným tvarům a barvám kancelářského nábytku firmy NSG. Zároveň tak nebylo nutné do holého prostoru přidávat jakékoliv stavební příčky - kontejnery samy o sobě je vytvořily, daly celému prostoru formu, funkčně-průchozí zóny a žádané druhé poschodí sloužící managerovi firmy a výstavě těch nejlepších stoliček, co firma nabízí.


Moje dílna

Aneta Pilušová

Studijní obor: Interiérový design

Název vysoké školy: Slovenská technická univerzita v Bratislave

Projekt byl řešen v bývalých prostorách Kina Děvín na okraji Bratislavy, které bylo ve své době výrazným prvkem tamější architektury a kulturního dění. Bohužel v posledních deseti letech prostor výrazně strádal a ztratil jakoukoliv identitu, Genius Loci. Aby prostor znovu ožil, rozhodla jsem se jej znovuvyužít jako místo veškerého dění v obci. Došlo tedy k využití všech částí objektu k projektu Moje dílna, kdy do prostoru byla vložena mírně dekadentní kavárna v rámci níž bylo možné pořádat nejrůznější workshopy pro obyvatele vsi.Došlo tedy k vytvoření šicí dílny - možnost naučit se patchwork,háčkování apod, kuchařské dílny - vánoční pečení, kurzy cukrářství, výtvarného ateliéru - kresba, malba, hrnčířský kruh apod. V rámci objektu byl vytvořen malý přidružený obchůdek, kde se vytvořená díla mohou zpeněžit a přispějí tak na provoz objektu. Bylo utvořeno také sezení na terase, které komunikuje s kavárnou. Zvizualizované části objektu ukazují na vzájemnou propojenost, kdy jsou všechny ateliéry od hlavních prostor odděleny velkými skleněnými okenními plochami, které dávají určitý druh soukromí, ale dovolují případným novým návštěvníkům kavárny nahlédnout do ateliérů a přičuchnout tak k řemeslu, popřípadě se do něj zapojit.


Hotel The Westin Xian

Inha Podyma

Studijní obor: Dizajn nábytku a interiéru

Název vysoké školy: Technická univerzita vo Zvolene

Ateliér dizajnu.


City hotel room

Veronika Prokopová

Studijní obor: Design nábytku

Název vysoké školy: Mendelova univerzita v Brně

Návrh městského hotelového pokoje s prvky retro stylu v moderním pojetí. Elegantní pokoj laděný do šedohnědých tónů je vybaven dřevěným nábytkem jednoduchého stylu doplněného barevným čalouněním, které se dá snadno změnit a vytvořit tak odlišnou barevnost jednotlivých pokojů. Zajímavostí je tapeta s graficky zpracovanou mapou města, které dotváří atmosféru městského hotelu.


Apartment Residence

Natália Vajdečková

Studijní obor: Interiérový dizajn

Název vysoké školy: Slovenská technická univerzita v Bratislave

Apartment Residence vznikol ako výsledok adaptácie schátralej a opustenej budovy bývalého kina Devín do podoby apartmánovej residencie pre manažérov neďalekej automobilovej spoločnosti.