Věšák


Pavla Andrlová

Studijní obor: Design interiéru

Název střední školy: Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň

Vedoucí pedagog: MgA. Petr Stehlík

Věšák na oděvy vytvořený z masivního dřeva a černě lakovaného kovu.


Kavárna v kontejneru


Veronika Balogová

Studijní obor: Design interiéru

Název střední školy: Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň

Vedoucí pedagog: Mgr. et BcA. Lenka Lišková

Studentka navrhla kavárnu v kontejneru. Vše se schová do lodního kontejneru, který je možné převážet. Po usazení do prostoru se kontejner rozloží, stěny pak tvoří podlahu a střechu. V kontejneru je umístěný rozkládací bar, ve kterém jsou výsuvné lednice a další příslušenství pro obsluhu, sezení a výsuvná část, která zvětší plochu kavárny.


Rodinný dům


Matěj Hoffman

Studijní obor: Architektura a design interiéru

Název střední školy: Střední škola tvorby a designu nábytku s.r.o., Liberec

Vedoucí pedagog: ing. arch. Jitka Mádlová

Ve své klauzurní práci jsem řešil obytný prostor a ložnici rodičů v rodinném domě. Na to jsem navázal ve své maturitní práci, kde jsem detailněji řešil kuchyň a její konstrukční část.


Nekonečné sedadalo


Alena Hůjová

Studijní obor: Design nábytku a interieru

Název střední školy: Střední škola tvorby a designu nábytku, s.r.o., Liberec

Vedoucí pedagog: Ing.Arch.L. Pražáková

Sezení do veřejného prostoru se zaoblenými područkami s vodorovnou horní hranou pro možnost odkládání "čehokoliv" Sezení je možno sestavovat do řady za sebou


Konferenční stůl - Triangular


Věra Chudobová

Studijní obor: Průmyslový design

Název střední školy: Akademie - Vyšší odborná škola, Gymnázium a Střední odborná škola uměleckoprůmyslová, Světlá nad Sázavou

Vedoucí pedagog: MgA. Martina Klimošová

Konferenční stolek je vyrobený ze smrkového dřeva, skla a kamene. Stolek je podsvícen modrými LED diodami, které navozují příjemnou atmosféru. Stolek je navrhnut 620 mm vysoký z důvodu pohodlnějšího a snadnějšího odkládání věcí v sedě. Konferenční stolek je vhodný do prostorů čajoven, kaváren, klubů a moderních interiérů.


Urna


Barbora Kobesová

Studijní obor: Design interiéru

Název střední školy: Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň

Vedoucí pedagog: MgA. Pavla Krčmaříková

Urna, schránka na popel zemřelého. Urnu je možné využít několika způsoby. Jednou z variant je položení kužele, ve kterém je popel, na bok a popel se sám, díký působení větru a pohybu kužele rozpráší a splyne s okolím. Další variantou je vrchol kužele zasadit do podstavy a popel opět díky větru rozprášit do okolí. Urnu lze použít i jako klasickou schránku na popel, kterou je možné umístit do urnového háje nebo na římsu pomníku. Urna je navržena tak, aby ji bylo možné vyrobit z mnoha materiálů např. dřevo, kov, porcelán ale i třeba papír.


MINIMALIST LAMP


Ludmila Kopecká

Studijní obor: Design interiéru

Název střední školy: Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň

Vedoucí pedagog: MgA. Štěpán Rous PhD.

Minimalistické svítidlo vhodné do veřejného i soukromého interiéru. Sestaveno je ze dvou obdélníků z kovových profilů, které jsou osově spojeny. V bodech spoje je možné s obdélníky pohybovat a nastavit tak úhel osvitu dle přání. Osvětlení je zajištěno LED pásky. Autorka vytvořila funkční model v reálné velikosti.


Pracovní stůl METWOOD


Denis Koutník

Studijní obor: Design Interiéru

Název střední školy: Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku, Hradec Králové

Vedoucí pedagog: Luděk Jekl

Pracovní stůl je vyroben z kovové konstrukce, kterou tvoří tři svařené Jäkly do obdélníkového tvaru a jeden spojovací Jäkl kvůli stabilitě. Pracovní deska, stejně jako police, jsou vyrobeny z DTD desky s dubovým dekorem a olejovou povrchovou úpravou. Rozměry pracovního stolu jsou 1600x800x750 (DxŠxV). Tloušťka pracovní desky je 35 cm a tloušťka polic je 35 cm a 20 cm. Police a pracovní deska, jsou spojeny s kovovou konstrukcí za pomocí vrutů, nosné jäkly jsou doplněny ocelovým lankem, který má zlepšit pevnost a zároveň slouží jako dekorační prvek.


TRENDY COLORS


Hana Kozáková

Studijní obor: Užitá malba a design interiéru

Název střední školy: Střední škola designu a módy, Prostějov

Vedoucí pedagog: Ing. arch. Mgr. Petra Gajdová

Našim úkolem bylo vytvořit interiér bytu pro čtyřčlennou rodinu. Požadavky obsahovaly: jídelnu, kuchyni, chodbu, obývací pokoj, koupelnu a jeden z pokojů. Interiér jsem se rozhodla stylizovat do skandinávského stylu, který je typický čistotou a obohatila ho o trendy barvy- modrou, tmavě oranžovou, lososovou. Dále jsem se rozhodla použít geometrické prvky v celém bytě a černé/tmavě šedé prvky na různé doplňky, například baterie.


Memphis kavárna


Lucie Kramářová

Studijní obor: Užitá malba a design interiéru

Název střední školy: Střední škola designu a módy, Prostějov

Vedoucí pedagog: ing. Hana Tichá

Mým cílem bylo vytvořit zajímavou, barevně hravou kavárnu pro studenty. Inspirovala jsem se memphis designem z 80.let a obchodem Gnomo od designerského studia Masquespacio. Celý prostor jsem pojala hravě, vesele, v pastelových barvách s vzory, obzvláštňující prvky na zdech, a úložným prostorem v podobě knihoven na míru, určené pro studijní materiály pro studenty.


Periskop3


Martin Krejčí

Studijní obor: Design interiéru

Název střední školy: VOŠ a SPŠ Volyně

Vedoucí pedagog: Ing. F. Řáha

Při navrhování němého sluhy jsem se inspiroval ponorkou a jejím periskopem vyčnívajícím z hladiny moře. Materiál: masivní buk, buková spárovka, buková překližka, kovové trubky, povrchová úprava - nátěr, transparentní lak.


Interierové řešení prostoru infocentra


Anežka Krézková

Studijní obor: Design nábytku a interieru

Název střední školy: Střední škola tvorby a designu nábytku s.r.o., Liberec

Vedoucí pedagog: Ing.Arch. L.Pražáková

Pro klauzurní práci byl řešen interier konkrétního prostoru pro účely infocentra. Pro maturitní práci byl designově i konstrukčně dořešen centrální pult infocentra .Řešení pultu bylo doloženo jednoduchým modelem


Konferenční stolek


Tomáš Majorenko

Studijní obor: Design interiéru

Název střední školy: VOŠ a SPŠ Volyně

Vedoucí pedagog: Ing. F. Řáha

Tento konferenční stolek jsem navrhoval s cílem vytvořit co nejjednodušší a nejčistší design. Stolek je vyroben z dubového masivu a skleněné desky. Má soustružený střed a čtyři taktéž soustružené nohy, které z něj vystupují. Vrchní skleněná kruhová deska má průměr 80 cm.


Návrh podkrovního bytu


Ondřej Mandok

Studijní obor: Interiérový design

Název střední školy: AVE ART Ostrava, soukromá Střední umělecká škola a Základní umělecká škola, s.r.o.

Vedoucí pedagog: Ing. Iva Lukšová, Ph.D

Mým zadáním pro maturitní práci bylo navrhnout přestavbu půdního prostoru. Navrhovaný podkrovní prostor se nachází ve vile z 19. století ve Vítkovicích. Jako první věc se musela vyřešit přístavba z důvodu vybudování schodiště až do samotného podkroví. Přístavba je navržená v moderním stylu, ale zároveň v souladu s původním architektonickým záměrem. Samotný byt je tvořen z koupelny, samostatné toalety, ložnice, obývacího pokoje spojeného s jídelnou a kuchyní a terasou.


Súdán


Jan Mařas

Studijní obor: Design interiéru

Název střední školy: Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku v Hradci králové

Vedoucí pedagog: Martin Moravec

Jedná se o prototyp nočního stolku zhotoveného ze sudu. Při navrhování mi šlo o převtělení věci z hlediska účelu. Sud - noční stolek je funkční - disponuje 1x zásuvkou (šuplíkem), 1x zdířkou na USB, 1x žárovkou. Napájen je ze sítě (220V). Stylově bych ho umístil do studentských pokojů.

 


Návrh hotelového pokoje Corrallium


Tereza Pavlíčková

Studijní obor: design interiéru

Název střední školy: střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku v Hradci králové

Vedoucí pedagog: Ing. arch. Šárka Králiková Mecnerová, Mgr. Martin Moravec

Hotel Corallum, který jsem řešila, je čtyřhvězdičkový hotel, jehož podstatou se stala myšlenka podmořských korálů. Veškerý propagační materiál, upomínkové a reklamní předměty nesou logo hotelu tvořené akvarelovou technikou evokující mořský korál.Pokoj je navržen podle červeného korálu. Příjemná modrá barva dominuje celému ubytovacímu prostoru, doplňkovou barvou je červená. Prostor vstupní chodby je oživen designovým prvkem ve tvaru velkého korálu červené barvy, sloužící jako věšák na oděvy. Exkluzivitu koupelně dodává stěna sprchového koutu, která je vyrobena z akrylu v němž jsou zality přírodniny evokující korál. Hlavní částí obytného prostoru je prostorný pokoj. Příjemný odpočinek poskytuje velké, pohodlné dvoulůžko, evokující korálový útes. Postel tvoří jednotný celek s nočními stolky. Svěžest prostoru dodává foto tapeta v modrých tónech, evokující zpěněnou, mořskou hladinu. Tapetu jsem vytvořila akvarelem. Pýchou celého pokoje jsou dvě originální červená křesla, vyrobena z polykarbonátu, inspirována červeným korálem. Pohodlnost křesel zajišťuje tvarová dispozice. Host si zde může připadat, jako by se dostal pod mořskou hladinu.


Návrh bytu pro mladou matku s dítětem


Tereza Pavlíčková

Studijní obor: Design interiéru

Název střední školy: Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku v Hradci králové

Vedoucí pedagog: Ing. arch. Šárka Králiková Mecnerová, Mgr. Martin Moravec

Jako hlavní motiv bytu, pro mladou matku s dítětem jsem si vybrala starou mapu Londýna z roku 1897, důvod tohoto výběru byl takový, že jsem byt situovala do centra Londýna. Nejen, že jsem chtěla, aby byl byt příjemný a útulný, ale také, aby byt nesl myšlenku a s městem spojitost. Při rozvrhování místností jsem kladla důraz na to, aby i přes to, jak je prostor malý, měla matka s dítětem soukromí. V předsíni jsem vytvořila zrcadlo, které kopíruje tvar řeky z mapy a dále se zde motiv mapy objevuje na věšáku na kabáty, který je výřez komunikace z mapy. V koupeně jsou hlavní dominantou žluté spáry, evokující cesty na mapě. V dětském pokoji se objevuje stylizace mapy. V hlavní - obytné místnosti se mapa objevuje hned dvakrát. Nejprve jako foto tapeta přes celou stěnu, kde řeka na mapě plyne přes celou stěnu a dále za kuchyňskou linku, kde je natisknutá na skle. Matka zde má oddělený prostor, oddělený vyvýšený prostor, kde má své dostatečné soukromí pro práci, klidný spánek včetně úložných prostor.


Sedadlo Slant


Adéla Pelikánová

Studijní obor: Architektura a design interiéru

Název střední školy: Střední škola tvorby a designu nábytku, s.r.o.

Vedoucí pedagog: ing. arch. Jitka Mádlová

Od začátku do konce! Studenti naší školy každoročně navrhnou, konstrukčně rozkreslí a ve školních dílnách vlastnoručně vyrobí originální sedadla. Sedadlo Slant je určeno pro odpočinek ve veřejných prostorách jako jsou například galerie, knihovny nebo obchodní domy. Hlavním motivem je šikmá plocha, která má za úkol vytvořit iluzi nakloněného sezení a nabízet kolemjdoucím k vyzkoušení něco nového. Šikmou plochu ale vyrovnávají sedáky, jejichž barva tuto myšlenku zdůrazňuje.


Yellow explosion


Vojtěch Sedlák

Studijní obor: Užitá malba a design interiéru

Název střední školy: Střední škola designu a módy

Vedoucí pedagog: Ing. arch. Mgr. Petra Gajdová

Interiér je navržen pro mladý pár s dvěma dětmi. Hlavním prvkem je opakující se motiv červené, žluté a modré barvy. Modrá s červenou se projevují hlavně v nábytku v kuchyni a ložnici, kdežto žlutou nejvíc reprezentuje podlaha a stěny v chodbě (odsud taky pochází název celé práce). Dalším podstatým prvkem je dřevo: V kuchyni je to březová překližka, v ložnici poté dubové dřevo v podobě podlahy. Mým cílem bylo vytvořit otevřený prostor s tím, že pro každou z jeho částí je stěžejní určitá barva/schéma.


Kavárna


Anna Snášelová

Studijní obor: Užitá malba a design interiéru

Název střední školy: Střední škola designu a módy

Vedoucí pedagog: Ing. Hana Tichá

Měla jsem za úkol přeměnit starou nemoderní vinárnu na novou kavárnu. Prostor je navržený v lehkém retro stylu. Šedé zdi jsou doplněné tapetou s motivem stromů. Interiér činí zajímavým křesílka a židle různých typů a barevností. Bar je v dekoru dřeva s mramorovou deskou.


Cocktail bar


Michaela Soukupová

Studijní obor: Užitá malba, design interiéru

Název střední školy: Střední škola designu a módy

Vedoucí pedagog: Ing. Hana Tichá

Na přání majitele (32), již nevyhovující vinárny, jsem dostala zakázku navrhnout a designově sladit bývalou vinárnu a vytvořit z ní znovu ideální místo pro zákazníky, v tomto případě bar. Objekt by se měl stát znovu více navštěvovaný a přilákat co nejvíce návštěvníků. V návrhu jsem musela vytvořit 54 míst, což se uskutečnilo. Celkově jsem navrhovala hlavní prostor s barem, salónek a také toalety pro hosty. Prostory jsem ladila do industriálního stylu, kterým jsem se inspirovala, a který mi byl i určen majitelem. Proto jsem zvolila obvyklé barvy pro tento styl jako je černá, hnědá, šedá a pro oživení je zde využita i tmavě zelená a dekorační prvky jsou ve žluté barvě. Pro více prostoru bylo potřeba pozměnit půdorys.


Rubix


Matěj Sránský

Studijní obor: Design interiéru

Název střední školy: Střední škola tvorby a designu nábytku s.r.o., Liberec

Vedoucí pedagog: ing. arch. Jitka Mádlová

Toto sedadlo lze umístit do interiéru i exteriéru. Snažil jsem se o čistý, jednoduchý a účelný design. Rubix je vyroben z borovicových hranolů spojených závitovou tyčí. Boky jsou seříznuté kvůli pohodlí nohou. Může být v čalouněné i nečalouněné variantě. Čalounění je odolné vůči nepříznivým klimatickým podmínkám. Vyšší váha sedadla je ve veřejném prostoru výhodou – je odolnější vůči mechanickému poškození i zlodějům.


Interiér rodinného domu


Nikola Valterová

Studijní obor: Architektura a design interiéru

Název střední školy: Střední škola tvorby a designu nábytku, s.r.o., Liberec

Vedoucí pedagog: Ing. arch. Jitka Mádlová

Navrhla jsem interiér rodinného domu. Zabývala jsem se kuchyní, jídelnou, obývacím pokojem, ložnicí, šatnou a koupelnou. Celý prostor je založen na kontrastu chladných bílých zdí s teplým dřevem, které je doplněno šedou barvou.


Maturitní práce: společenský stolek NOACH


Eliška Vořechovská

Studijní obor: Design Interiéru

Název střední školy: VOŠ a SPŠ Volyně

Vedoucí pedagog: Ing. arch. Gálisová Olga

Společenský stolek NOACH je inspirovaný minimalismem a skandinávským stylem. Tělo stolku je vyrobeno z dubové spárovkové desky o tloušťce 24mm, jeho čtyři kónické nohy jsou z dubového masivu a čelo výsuvu je z voděodolné překližkové desky. SP desky tvořící kubus stolku jsou spojeny na kolíky (8x40). Masivní zkosené nohy jsou načepovány do dna korpusu pod úhlem 99°. Stěny výsuvu jsou spolu spojeny na pero a drážku. Čelo výsuvu a úchytka jsou připevněny vruty (4x30) VÝŠKA: 600 mm, ŠÍŘKA: 550 mm, HLOUBKA: 400 mm. Jeho hebrejské jméno NOACH znamená v překladu milý, pohodlí a nebo také odpočinek.Kontrast


Natálie Zdražilová

Studijní obor: Užitá malba a design interiéru

Název střední školy: Střední škola designu a módy

Vedoucí pedagog: Ing. arch. Mgr. Petra Gajdová

Byt je situován pro čtyřčlennou rodinu - manželský pár a dvě děti. Konceptem mého návrhu bytu je kontrast černé a bílé. Hlavním prvkem je pak černá linie, která se objevuje ve všech místnostech bytu. Dalším důležitým prvkem jsou zelené rostliny, které narušují chladnost a monotónnost interiéru a dávají mu tak nádech útulnosti.


Věšák z lepené a ohýbané překližky


Alexandr Zikmund

Studijní obor: Design interiéru

Název střední školy: Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň

Vedoucí pedagog: MgA. Petr Stehlík

Věšák na oděvy, vytvořený z lepené a ohýbané bukové překližky. Jedná se o prototyp v reálné velikosti (cca 50 x 50x 160cm).